עמדות כיבוי אש

עמדות כיבוי אש

עמדות כיבוי אש

מה צריכה להיות בכל עמדת כיבוי אש

עמדת כיבוי צריכה להכיל ארון כיבוי ובו ציוד מיגון אש הכולל שני זרנוקים ושני מזנקים תואמים לזרנוקים, גלגלון כיבוי אש ומטף אבקה 6 ק"ג. בנוסף, בכל עמדת כיבוי צריך להיות ברז כיבוי. בבניינים מרובי קומות, יש להתקין עמדת כיבוי בכל קומה, וכמו כן יש לדאוג לשילוט ברור, המציין כי כאן נמצאת עמדת כיבוי.

למה אנחנו צריכים עמדות כיבוי אש

בזמן שריפה, הדקות הראשונות עלולות להיות קריטיות, ופעולה מהירה יכולה למנוע אסון. כאשר קיימות עמדות כיבוי אש זמינות, שהציוד בהן תקין וניתן להבחין בקלות במיקומו של ארון הכיבוי האדום, הסיכוי שאדם מן השורה ימצא את הציוד מיגון אש, מטף כיבוי אש או גלגלון  זרנוק  כיבוי וישתמש בו למניעת שריפה – גדול. כמו כן, צוות הכבאים יכול לפעול ביעילות, להתחבר במהירות עם הזרנוקים לברזי הכיבוי ולעשות שימוש בציוד המאוחסן בעמדות כיבוי אש יש לבדוק את תקינות הציוד שנוכל להפעיל אותו בזמן אמת בביקורת השנתית או החודשית

ארון כיבוי אש מכיל מטף אבקה וגלגלון כיבוי. העמדה צריכה להיות מותקנת במקום גלוי לעין, נגישה לכל אדם, ולעבור בדיקות תקופתיות לתקינות הציוד. המטרה של עמדות הכיבוי להביא לפעולה מהירה ויעילה במקרה של שריפה, אפילו לפני הגעת כוחות הכיבוי למקום.

אנחנו בעידן ביקןרת אש מחזקים את כל הציוד הדרוש לעמדות הכיבוי: ארונות כיבוי, זרנוקים ומזנקים ידניים, גלגלונים ומטפי כיבוי אש, ובנוסף אנו מבצעים ביקורת תחזוקה לפי תקן 1928 הקובע את תקופת המינימום לבדיקה תקופתית של מערכות כיבוי האש, כולל מערכות המתזים עמדות הכיבוי. אנו עובדים עם תעודת הסמכה ממונה בטיחות באש ובודק מטלטלים מאושר לתחזוקת מערכות הכיבוי, כנדרש עפ"י חוק חשוב לרכוש ציוד איכותי מספק מורשה ומוכר שעבר הסמכות

ציוד כיבוי אש נייד לטיפול מיידי בשריפה

בכדי שתוכלו לטפל במהירות בשריפה ולמנוע פגיעה בציוד ובבני אדם, ציוד כיבוי אש נייד נותן פתרון מעולה עבורכם. ציוד נייד לכיבוי שריפות כולל המון סוגים שונים של מטפים כגון מטפי אבקה ומטפי קצף  מטף למתכות קלות לכיבוי מיידי של שריפה. המטפים מהווים חלק חשוב ועיקרי במבנים רבים ולעיתים רבות הם למעשה הציוד היחיד שניתן לכבות דרכו שריפות. לכן, כדאי לקבל הדרכה לגבי שימוש במטפים ולהעביר את הידע לעובדים בבית העסק ולאנשים הנמצאים במבנה שלכם במשך רוב היום. לתת את ההגנה מקסימלית 

ארון לגלגלון כיבוי אש​

עמדת כיבוי אש הכוללת ארון לאחסון צינור  מגולגל, המכונה גלגלון בעל קפיציות ואמור לצאת ולחזור למקומו במהירות ויעילות. כמו כן הערכה תכיל מזנק – החלק שמתיז מים בלחץ. אורך הצינור נקבע על פי הצורך לכיסוי מלא של שטח הכיבוי.

דוגמא למידות של ארון סטנדרטי:

80X80 ס"מ, עבור עמדה קומפלט הכוללת גלגלון באורך 30 מטר, 2 זרנוקי בד ומזנק לזרנוקים וברז שריפה.

החומרים מהם עשויים ארונות לכיבוי אש

ארונות כיבוי אש עשויים ממתכת או מפיברגלס. הציוד שנספק לכם מתאפיין בעמידות מרבית, כך שכל ארון ישרת אתכם לתקופה ארוכה. כמו כן, כל ארון כיבוי אש  מתקינים אצל לקוחותינו עונה על כל הדרישות העדכניות של הרשות הארצית לכבאות והצלה ועומד בכל התקנים הרלוונטיים של מכון התקנים.

אישור לכיבוי אש

אישור כיבוי אש

החוק הקיים בישראל מחייב את כל העסקים באשר הם לקבל רישיון עסק. רישיון כזה ניתן רק לאחר שמתבצעות כל הבדיקות הנדרשות המציגות תוצאה לפיה המבנה בו ממוקם העסק בטוח לשהותם של עובדים ואינו מסכן את חייהם וכן שלא נשקפת סכנה לציוד במקום. אחת הדרישות החשובות ביותר לצורך קבלת רישיון עסק, היא קבלת אישור לכיבוי אש,- אישור שמציין כי המבנה ממוגן כמו שצריך מפני אש, מרשויות כיבוי האש. על מנת לקבל אישור כזה תדרוש הרשות המקומית ברוב המקרים להציג את תוכנית שטח של  המבנה כשמסומנים בהם בדיוק כל המיקומים של לוחות החשמל, ציוד כיבוי האש, מערכות ספרינקלרים, תעלות אוורור, מערכות גפ"מ ועוד. האישור יינתן רק לאחר ביצוע ביקורת על ידי מבקר המוסמך מטעם רשויות כיבוי האש, אשר תציג עמידה בכל דרישות בטיחות האש שקיימות.

ציוד אש מומלץ לבתים פרטיים

ציוד לגילוי וכיבוי אש יכול להציל חיים ולמנוע נזקים כבדים לנכס, לציוד ולרכוש האישי שלכם. ולכן ניתן את ההמלצות לציוד שאתם חייבים בבית:

1. מטפים — רמת הבטיחות בבית לא שלמה ללא מטפים. זהו ציוד כיבוי בסיסי שניתן להפעילו בקלות ובמהירות. היתרונות של עידן ביקורת אש הם דינאמיות ונותנות פתרונות גם בדליקות גדולות. ציוד מן הסוג הזה מאפשר להשתלט על שריפה בשלבים המוקדמים ולמנוע התפשטות האש לחללים נוספים ברחבי הבית ולעכב את השריפה לפני הגעת כוחות חילוץ והצלה. ולכן יש לדאוג לציוד כיבוי אש תקין להציל חייה אדם בזמן אמת

התקנת גלגלון כיבוי אש

התקנת גלגלון כיבוי אש
התקנת גלגלון כיבוי אש
גלגלון כיבוי אש מאפשר להזרים מים בלחץ גבוה על פני שטח נרחב שמטרתו  החשובה של כל גלגלון היא לכבות שריפה או למנוע לכל הפחות את התפשטותה, עד להגעת שירותי הכבאות למקום. במילים אחרות מדובר בציוד שמטרתו להציל בראש ובראשונה חיי אדם וכמובן שגם למנוע נזק לרכוש וחשוב הרגעים הראשונים בתחילת הדלקה למנוע שריפה גדולה.
איפה יש להתקין גלגלון בין היתר באולמות ספורט, בתי מלאכה, אולמות כינוסים (מעל 50 מ"ר), בתי תפילה, בתי מלון, תיאטראות, מחסנים שמאוחסנים בהם חומרים דליקים  ומסוכנים ועוד למעשה, ברוב המקרים לא ניתן לקבל רישיון להפעלת עסק מבלי לדאוג להתקנה של גלגלון תקני אחד לפחות שקיבל את אישור שירותי הכבאות  למשל, לגבי חניות בגדים, מסעדות, בתי קפה  יש לציין כי לא רק עסקים מחויבים להתקין גלגלון לכיבוי אש. כך, לדוגמה, גם אם מדובר בבית מגורים, על מנת לקבל טופס 4  יש לדאוג בין היתר להתקנה של גלגלון בהתאם לדרישות מכבי האש.
מקור מים לכיבוי אש הידרנטים הרשויות המקומיות מחויבות להציב ברזי כיבוי, המכונים גם הידרנטים, ברחבי הישובים, לשימוש מכבי האש בשעת שריפה. ברזי הכיבוי צבועים אדום ומסומנים, על מנת להבדיל בין ברזי הכיבוי של הרשות העירונית או המקומית לבין ברזי כיבוי פרטיים. בעת שריפה, מכביי האש מחברים זרנוקים – צינורות כיבוי – לברזי הכיבוי. המים בברזי הכבוי הציבוריים . הלחץ בברזי הכיבוי גבוה, על מנת לאפשר פיזור גדול ורחוק של המים לעבר מקורות האש. בנוסף לגלגלון כיבוי אש ולברז כיבוי, צריך להימצא ברז הסנקה  אליו ניתן להתחבר עם זרנוק. ברז ההסנקה מעלה את המים בלחץ גבוה, ליצירת זרם חזק של מים בזרנוק.מכבה את השריפה מהר יותר בפיזור המים לשטח רחב יותר

מתכננים לעבור בקרוב ביקורת בטיחות באש? חייגו אל נציגי חברת עידן ביקורת אש ונתאם עבורכם שירות במחיר משתלם 053-4601194

המידע הכלול באתר זה – כללי ואינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת מקצועית. אף כי נעשה מאמץ למנוע אי דיוקים, ייתכן שנפלו באתר טעויות. לפיכך השימוש במידע הכלול באתר הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש ועידן ביקורת אש לא תהא אחראית בצורה כלשהי לתוכנו או לשימוש בו.